Go to Top

Relacja

tomrydel-com-1InvestCamp 2016 to doroczna konferencja organizowana przez Global Investor Club w Polsce i Wielkiej Brytanii. Polska edycja 2016 odbyła się w Pałacu Hanza w okolicy Grudziądza w dniach 17 i 18 września.

Pierwsi uczestnicy pojawili się już dzień wcześniej rozpoczynając nieformalną część wydarzenia. W sobotę część formalną otworzył kierownik projektu InvestCamp, a także Prezes Zarządu Aquarius Investment Group Pan Mikołaj Roszak. Po nim niesamowitą przemowę o relacjach, jako najważniejszym aktywie inwestora wygłosił Prezes i założyciel Global Investor Club Pan Mariusz Matrejek. Mariusz znany jest z doskonałych merytorycznych prezentacji w tematyce inwestowania w nieruchomości. Tutaj pokazał jednak nową klasę jako mówca motywacyjny.

Kolejno na scenie pojawiały się gwiazdy imprezy w osobie Stefana Batorego, który opowiedział o rozwoju swoich flagowych start-upów iTaxi i Booksy, Dariusza Stasika (Prezes Zarządu WPIP), który opowiedział o tym jak trudne mogą być relacje dwóch pokoleń w zarządzie firmy rodzinnej. Kolejno po nich wystąpił Tomasz Swieboda (Prezes Zarządu Inovo.vc), opowiadając o doborze startupów do portfela inwestycyjnego.

tomrydel-com-15 tomrydel-com-65 tomrydel-com-274

Po tym przenieśliśmy się w świat zabytkowych samochodów, poznając tajniki zarabiania na nich dzięki Michałowi Prządzie (Ardor Auctions) oraz jak zarabiać na nieruchomościach pod wynajem, dzięki Sławkowi Muturiemu (Mzuri). Część oficjalną zakończyliśmy poznając tajniki reklamy z wykorzystaniem Virtual Reality, które przedstawił Mateusz Langer (Grava Studio). W przerwach raczyliśmy się winem z piwnic Cellario.pl i masowaliśmy na niesamowitych fotelach, zapewnionych przez Rest Lords.

tomrydel-com-151 tomrydel-com-140 tomrydel-com-21

Po części oficjalnej i krótkim odpoczynku nastąpiła część nieformalna. Dla konferencji InvestCamp specjalnie poszukujemy budynków o nieregularnej architekturze wnętrza, które pozwala uczestnikom różnej wielkości grupach ulokować się w pałacowych zakamarkach – barach, piwnicach, kanapach, pokojach, a nawet w saunie, czy basenie. To tam wymieniane są kluczowe informacje, doświadczenia oraz prowadzone transakcje. Tam też wykuwają się relacje, które owocują w kolejnych latach. Całość przy smaku specjałów grillowych przygotowanych przez hotelową kuchnię. Wieczór uatrakcyjnił także seans gry Rentier, prowadzony przez Wojtka Orzechowskiego (WIWN). Aby uczestnicy czuli się komfortowo wynajęliśmy na czas konferencji cały obiekt.

tomrydel-com-251 tomrydel-com-72 tomrydel-com-238

Dzięki fantastycznej atmosferze, płynnie przeszliśmy do drugiego dnia konferencji. Mimo długich nocnych rozmów, wszyscy uczestnicy karnie stawili się na pierwszą sesję, która, co także jest tradycją InvestCamp rozpoczyna się o 11. Dzień rozpoczął Krzysztof Sadecki (Businessman Today), opowiadając o rajach podatkowych. Następnie w jednej sali poznawaliśmy tajniki inwestowania w takie aktywa jak wino (prowadził Adam Matuszyk z Cellario), domeny internetowe (prowadził Daniel Dryzek), czy taż elektrownie wiatrowe (prowadził Tomasz Wiśniewski z Pracowni Finansowej).

W drugiej sali zajęliśmy się warsztatem prawnym. Wykłady poprowadzili Elżbieta Maśloch-Matrejek (Global Investor Club) o umowach najmu komercyjnego, Marek Niedźwiedź (Aexea Consulting) o inwestowaniu w UK, Łukasz Młynarczyk (Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości) w temacie wyceny przedsiębiorstw oraz Artur Granicki (SGP Legal) o uproszczonej spółce akcyjnej.

Wysłuchaliśmy także Darka Małachę, lidera krajowego GIC UK oraz inspirującego inwestora-praktyka, który opowiedział o sukcesach klubowych inwestorów na Wyspach.

tomrydel-com-182 tomrydel-com-221 tomrydel-com-169

Rolę konferansjera doskonale wypełnił Grzegorz Chołuj. Zdjęcia z wydarzenia zawdzięczamy Tomaszowi Rydlowi.

Konferencja nie odbyła by się, gdyby nie jej sponsorzy. Inwestorzy.tv i Businessman Today zapewniły oprawę medialną. Pracownia Finansowa, RM Kredyty, Cellario, Mzuri, Rest Lords, WIWN, iTaxi, Droga do bogactwa, Five o’clock, a także główny sponsor Klubu w Polsce Aquarius Property Investments wsparły wydarzenie merytorycznie i finansowo. Serdecznie dziękujemy.

InvestCamp to konferencja specyficzna. Większość uczestników zna się z comiesięcznych spotkań oddziałów GIC lub z wycieczek inwestorskich i wspólnych inwestycji. Konferencja jest dla nich szansą na utrzymanie znajomości i obserwację rozwoju swoich kolegów na ścieżce inwestycyjnej. Nie ma nic bardziej motywującego niż obraz koleżanek i kolegów, którzy osiągają coraz więcej i pokazują, że można. Global Investor Club cechuje tworzenie kultury sukcesu. Uczymy się i podziwiamy tych, którzy odpowiedzialnie budują swój majątek. Cenimy to, że dzielą się wiedzą z innymi. Na konferencji InvestCamp doskonale czuli się inwestycyjni wyjadacze, jak i osoby, które odnalazły tu najlepsze miejsce, by zacząć swoją drogę do bogactwa.

tomrydel-com-215 tomrydel-com-36 tomrydel-com-265

Na konferencję uczestnicy przyjeżdżają często ze swoimi partnerami i partnerkami, a nierzadko także z dziećmi.

Jak w ubiegłych latach dopisała nam pogoda. Było słonecznie, a urok pałacowego parku o powierzchni 7 hektarów urzekł wiele grup spacerowiczów.

Już teraz zapraszamy na InvestCamp 2017 w Polsce, który odbędzie się 15-17 września 2017 w Hotel Zamek RYN. Tym razem będzie to wydarzenie 3-dniowe. Szczegóły o tym wydarzeniu, jak i konferencjach InvestCamp w pozostałych krajach, w których działa Global Investor Club już wkrótce.

 

Wyzerowanie Hasła
Proszę wprowadź swój adres e-mail. Otrzymasz nowe hasło na maila.