Go to Top

InvestCamp 2015 w Polsce

Uczestników pierwszego InvestCamp 2015 w Polsce gościła Wielkopolska, a konkretniej malowniczo położony między lasami i jeziorami Pałac Białokosz. Urokliwe widoki, jakie nieobecni mogą zobaczyć na załączonych zdjęciach, zrekompensowały daleką podróż nawet tym, którzy przybyli z najdalszych krańców Polski. Przyznać trzeba, że reprezentacja poszczególnych oddziałów Global Investor Club była naprawdę godna. Stawiły się nie tylko osoby z Poznania, ale także Szczecina, Wrocławia, Torunia Lublina, Łodzi, czy nawet odległego Lublina. O miano najliczniej reprezentowanego oddziału Warszawa konkurowała z Poznaniem. Za to jeśli chodzi o pokonany dystans, bezkonkurencyjny okazało się Leeds, które również wysłało swojego przedstawiciela.

bialokosz 1

Pierwsi goście zaczęli stawiać się w pałacu już na kilka godzin przed startem. Można więc powiedzieć, że to ranne ptaszki otworzyły wydarzenie zanim ono jeszcze się oficjalnie rozpoczęło. Żywiołowość porannych dyskusji potwierdza, że to networking jest jedną z najważniejszych wartości tego typu spotkań.

Mariusz Matrejek

Tuż po tym, gdy zgromadzeni zdążyli się zameldować w swoich pokojach,  wystartowały pierwsze panele. Tym razem rozpoczęliśmy od przyjrzeniu się niestandardowym sposobom finansowania inwestycji. Mariusz Matrejek przybliżył, w jaki sposób szukać środków na inwestycje, na które brakuje własnego kapitału. Przedstawił, skąd można czerpać dodatkowe fundusze, z czym wiążą się wybór poszczególnych źródeł finansowania i jak z nich korzystać. Szczególne zainteresowanie wzbudziło kredytowanie spółek celowych oraz finansowanie projektów długiem u sprzedającego.

Tomasz Wiśniewski

Następnie przeszliśmy do tego jak… zarabiać na wietrze. Była to zapowiedź wystąpienia jednego z partnerów InvestCamp 2015 w Polsce. Tomasz Wiśniewski z Pracowni Finansowej przybliżył uczestnikom inwestowanie w zieloną energię. Na co zwrócić uwagę przy inwestycji w farmę wiatrową, stopy zwrotu, perspektywy rozwoju rynku oraz jego szanse- to wszystko zwróciło szczególną uwagę zebranych. Najwięcej emocji wzbudziły jednak historie o tym, w jaki sposób wybiera się grunt, na którym stawianie wiatraka jest najbardziej opłacalne.

Ewa Oldenburg

Z pewnością na długo w pamięci członków Global Investor Club pozostanie prelekcja Ewy Oldenburg. Dyrektor marketingu firmy Stilnovisti nie tylko uraczyła zebranych sporą dawką wiedzy na temat konsumowania tego alkoholu, ale przede wszystkim tego, jak na nim zarabiać. Po części teoretycznej przyszedł czas na elementy praktyczne. Klubowicze mieli okazję posmakować whisky prosto ze szkockich beczek.

Dariusz Małacha

Dyskutowano także na temat inwestowania w nieruchomości na rynku brytyjskim. Darek Małacha, bo to on był w tej części wydarzenia głównym bohaterem, opowiedział o swoim doświadczeniu z grupowym inwestowaniem oraz planami na kolejne projekty.

Justyna Broniecka-Klim

Na zakończenie pierwszego dnia przyszedł czas na popis księgowych kompetencji ReduTax. Justyna Klim-Broniecka jak zwykle wywołała spore ożywienie wśród zebranych, wyjaśniając jak podatkowo oszczędzać na prowadzeniu projektów zarobkowych. Po tym wystąpieniu stoisko firmy długo oblegał niemały tłum, który kolekcjonował wizytówki doradców firmy, ale także ochoczo nabywał książki, które wydaje poznański zespół księgowych.

Wieczór to jak zwykle przy okazji tego typu spotkań, długie rozmowy i dyskusje. Nie inaczej było tym razem. Zgromadzeni wymieniali się spostrzeżeniami na temat wystąpień z pierwszego dnia. Analizowali prezentowane inwestycje oraz zastanawiali się, jak wykorzystać w praktyce zdobytą wiedzę. Nie zabrakło również nieco luźniejszych rozrywek. Na tym polu dominował bilard. Kolejne pojedynki przeciągnęły się do późnych godzin nocnych, a właściwie wczesnych godzin porannych. Nie dziwne, że poranne wstawanie dla niektórych okazało się nie lada wyzwaniem!

Damian Kleczewski

Po pierwszym dniu poprzeczka postawiona przez prelegentów została zawieszona naprawdę wysoko. Wszyscy uczestnicy zastanawiali się, czego się spodziewać. Wystartowano od Damiana Kleczewskiego. Tym razem autor podręcznika „Skuteczne metody inwestowania w nieruchomości” skorzystał z faktu, że mieszkając przez kilka lat we Francji przyglądał się tamtejszemu rynkowi nieruchomości. Podzielił się ze zgromadzonymi refleksjami na temat różnic w inwestowaniu w lokale mieszkalne na rynku polskim oraz francuskim. Sporym zainteresowaniem cieszył się również inny temat, o którym Damian opowiadał, a mianowicie wolność finansowa. Czy ona istnieje, czy można ją osiągnąć, a jeśli tak, to jak ją zdefiniować i opisać? Co do tego pierwszego zdania były wyraźnie podzielone.

Elżbieta Maśloch-Matrejek

Bardzo trafiony okazał się dobór tematu wystąpienia Eli Maśloch-Matrejek. Jak pogodzić życie rodzinne z inwestowaniem? Jak rozmawiać o inwestowaniu ze swoją drugą połówką? Czy, a jeśli tak, to w jakich sytuacjach decydować się na intercyzę? Okazało się, że są to tematy, które warto poruszać podczas spotkań naszych oddziałów i nie wykluczone, że będzie to cykl, który zagości w jesiennych agendach wszystkich polskich oddziałów klubów.

Ronald Szczepankiewicz

Wątkiem, który w rozmowach uczestników InvestCamp 2015 przewijał się już podczas pierwszego spotkania była kwestia kredytowania nieruchomości bez wkładu własnego. Czy jest to możliwe?  Okazuje się, że kreatywność nadal pozostaje naszą cechą narodową, toteż sporo pracy miał Ronald Szczepankiewicz, który odpowiadał na pytania o to, jak zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania pozytywnej decyzji banków w sprawie kredytów hipotecznych.

Pierwszy polski InvestCamp można zatem uznać za udany. Pogoda dopisała, wykłady zaspokoiły ciekawość klubowiczów, a nawiązane relacje już teraz owocują nowymi inwestycjami. Pozostaje tylko żałować tym, którzy na wydarzeniu się nie pojawili. Uczestnicy pierwszego ogólnopolskiego spotkania inwestorów Global Investor Club mają dostęp do wszystkich prezentacji i video z tego wydarzenia w swojej konsoli na stronie internetowej. Tymczasem Global Investor Club mówi- do zobaczenia na InvestCamp 2016!

whisky

Invest Camp 2015

Zdjęcie grupowe

Wyzerowanie Hasła
Proszę wprowadź swój adres e-mail. Otrzymasz nowe hasło na maila.