Go to Top

Premiera nowej Whisky Inchmurrin selected by Loża Dżentelmenów

Już od jakiegoś czasu Artur Brzychcy, członek warszawskiego oddziału GIC i jego niezastąpiona Loża Dżentelmenów prezentuje naszym klubowiczom możliwości inwestycyjne Whisky. Dwie ostatnie edycji Glen Scotia oraz Inchmurrin odbyły się ze wsparciem finansowym (i zarobkiem) klubowiczów.

Z tego też względu zostaliśmy zaproszeni na premierę Whisky Inchmurrin, która odbyła się 7 marca 2018 w barze WINSKY, przy ul. Wioślarskiej 10 w Warszawie. W znamienitym gronie mieliśmy okazję posmakować inwestycji, na którą składa się 292 butelki, z których przynajmniej kilka trafi na degustację.

Trochę słów od Artura:

„Tym razem wybór Loży Dżentelmenów padł na scotch whisky single malt Inchmurrin wytwarzaną w destylarni Loch Lomond w szkockim regionie Highland. Nad pięknym, dużym jeziorem Lomond.

Inchmurrin to nazwa największej wyspy na tym jeziorze która zdążyła wpisać się w historię Szkocji. Na tej wyspie stoją ruiny kaplicy z VII wieku w której przysięgę na wierność Szkocji składał sam Robert de Bruce.

Na niezwykłość tej whisky składa się też to że jest ona wytwarzana w unikatowym kotle destylacyjnym typu Inchmurrin. Dodatkowym atutem whisky z tej destylarni jest posiadanie przez nią własnego zakładu bednarskiego który skupuje i przygotowuje beczki do starzenia whisky. Wielką przewaga nad konkurencją jest posiadanie w dzisiejszych czasach rezerw dobrych beczek kiedy inni walczą i negocjują o każdą sztukę na wolnym rynku.

Ponieważ zapasy whisky typu Inchmurrin są dość potężne więc nie mieliśmy problemu z wybraniem tej wyjątkowej beczki. Nasz wybór padł na wypust z 2003 roku, który przez ostatnie 6 miesięcy leżakował w beczce po Sauternes więc bogactwo, słodycz i owocowość naszej whisky jest zapewnione. Rozmiar beczki to Hogshead czyli 250 litrów po tylu latach udało się napełni 292 butelki butelek 0,7.

Whisky zabutelkowaliśmy z mocą beczki czyli w tym wypadku 53,5 % alc. Whisky jest butelkowana bez filtracji na zimno i o kolorze naturalnym aby podnieść jej wartość kolekcjonerską. A jej wyjątkowość podkreśla piękna butelka i tuba.”

Dodatkowo do każdej butelki destylarnia wydaje specjalny certyfikat. Szczegóły dotyczące modeli inwestycyjnych Whisky udziela Artur osobiście.

Naszych klubowiczów, zainteresowanych tematyką zapraszamy do zamkniętej grupy na Facebooku, poświęconej inwestowaniu w Whisky. Wkrótce rozpoczynamy także serię eventów poświęconych wyłącznie tej tematyce.

Imprezę zaszczyciła także redakcja magazynu Aqua Vitae, która zaprezentowała ostatni numer swojego magazynu, gdzie doceniła poprzednią emisję ze stajni Loży Dżentelmenów – Glen Scotię.

* jeżeli jesteś członkiem GIC i prowadzisz ciekawe inwestycje zapraszamy do podzielenia się tym z osobami odwiedzającymi naszą stronę.

** Global Investor Club nie prowadzi inwestycji, nie oferuje, ani nie rekomenduje rozwiązań inwestycyjnych. Nie podejmujemy się odpowiedzialności za wynik inwestycji naszych członków, a decyzje inwestycyjne każdy z naszych członków podejmuje indywidualnie i na własne ryzyko. Global Investor Club relacjonuje przedsięwzięcia podejmowane przez naszych członków i partnerów na bazie przekazanych informacji.

 

, , , , , , ,

Proszę zaloguj się aby opublikować komentarz

Wyzerowanie Hasła
Proszę wprowadź swój adres e-mail. Otrzymasz nowe hasło na maila.